Zimowe sensoryczne memory

Hej! 

Dziś krótko, ale nie wybaczyłabym sobie, gdybym nie podsunęła wam mojego najnowszego odkrycia, które przyczyniło się do powstania nowej pomocy dla moich tegorocznych zerówkowiczów i bohaterów z prywatnych terapii. 
Oto nasze zimowe i bardzo sensoryczne memory!


Na głównym zdjęciu widać tylko niektóre z wykorzystanych przeze mnie materiałów, ale nic straconego - wszystkie i tak opiszę. 

Wcześniej wspominałam wam o "odkryciu", ponieważ pierwszy raz do wykonania takiej pomocy, użyłam kleju winylowego. Wielokrotnie słyszałam o jego świetnych właściwościach, ale przyznam, że efekt końcowy przerósł moje oczekiwania. Dlaczego? Klej trzyma naprawde mocno i to zarówno małe, jak i większe (i cięższe!) elementy. Dodatkowo po wyschnięciu jest całkowicie bezbarwny, więc minimalizujemy ryzyko nieestetycznego wykończenia naszych pomocy.
Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie go sprawdźcie! 

A jeśli o samo memory chodzi. 

Do jego wykonania użyłam:
- okrągłych podkładek ze sklejki o średnicy 5 cm
- wspomnianego kleju winylowego 
- srebrnego żwirku
- perlitu 
- białych kamieni 
- niebieskich kamieni ze szkła
- białych puszków 
- niebieskiego i srebrnego (wymieszanego razem) brokatu


Krążki kupiłam na allegro (około 10 zł za 50 sztuk). Perlit i ozdobne kamienie w Obi, a puszki, klej i brokat w sklepie papierniczym. 

Sensoryczne memory możemy wykorzystywać na wiele sposobów od tego tradycyjnego (z dobieraniem z zamkniętymi/zasłoniętymi) oczami, po bardziej wyszukane, gdzie elementy mogą służyć np. do rozwijania słownictwa. 

Pomoc była atrakcyjnym dodatkiem na naszej zimowej półce w sali. Dzieci korzystały z nich chętnie podczas zajęć i przerw. Elementy nie odpadały od krążków, więc chyba możemy uznać, że test przeszły pozytywnie. Komentarze

Treść większego napisu

Napisz

Treść mniejszego napisu

do nas

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

instagram